تبلیغات
amirali mirsajadi - یون های فلزات سنگین (2)

سولفات مس

سولفات مس تشکیل شده است که توسط ترکیبی از یون مس (مس 2 +) و یون سولفات (SO 4 2 -). این فرمول CuSO 4 است. این است که به بازار عرضه شده و یا بی آب، با این فرمول، و سپس pentahydrate فرمول CuSO 4 5H 2 O است، 

سولفات مس صنعتی به عنوان یک محصول اچ مس با اسید سولفوریک تولید می شود. این اسید مس فلزی حمله کند، تنها شکل اکسید شده آن بر روی سطح زمین و در صورت اکسیدها، کربنات ها (زنگار) و دیگران، به راه حل می گذرد. تحت این شرایط، تنها اکسیداسیون II (فرم مس) پایدار است.

راه حل های آبی است و سپس سلب متبلور در مخازن (مس) است که در آن میله شیرجه (مس). بلورهای سولفات مس هیدراته - بسیار زیبا و عمیق آبی - فرم در چند ساعت بر روی سطح ظرف و کافه ها. لایه کریستال می تواند چندین سانتی متر ضخامت (5 تا 15 یا بیشتر) برسد. این بلورها را جمع آوری و خرد شده است. وقتی زمین خوب به اندازه کافی (با قطر 1-3 میلیمتر)، رنگ آنها به رنگ آبی کم رنگ کسل کننده، نشان می دهد که سطح بلور دیگر کیفیت اصلی نوری. آنها در این فرم به عنوان به فروش می رسد "برف مس سولفات.طریقه استفاده

یکی از اصلی با استفاده از سولفات مس موجود در آماده سازی (صنعتی و یا در غیر این صورت) قارچ کش برای کشاورزی ارگانیک می باشد. رایج ترین شکل مخلوط بوردو متشکل از سولفات مس خنثی توسط آهک . این امکان برای خنثی کردن اسیدیته ایجاد شده توسط انحلال سولفات مس. گیاهان تحت درمان با تهیه سولفات مس رگه های رنگ پریده آبی از مخلوط نمک از هیدروکسید و سولفات مس می باشد.

سولفات مس شده است از اوایل قرن نوزدهم در درمان دانه توصیه می شود ، و پس از آن با استفاده از اواسط قرن، نزدیک به مخلوط بوردو ، برای تضعیف دزد انگور ، پس از آن به عنوان ماده ضد قارچ عمل ضد کپک ، در مو ، از سال 1880.

سولفات مس یک بار نام " زاج آبی رنگ است. " مدت طولانی است که به عنوان علف کش های شیمیایی استفاده می شود (به خصوص سیب زمینی ). برخی از صاحبان استخر از آن استفاده کنید به عنوان خانواده algaecide ، که است که اجتناب شود کد عکس [. نیازمند منبع] . در واقع، سولفات مس در آب تنزل نیست و در این رابطه به دلیل آلرژی، مو سبزی بلیچ با پراکسید هیدروژن باعث کولیک ... علاوه بر این، آن را به قلب از پوشش های پلاستیکی آب بندی حوضچه های (بوش و ارتش غشاء) نفوذ و indelibly لکه [کد عکس. مورد نیاز]

سولفات مس نیز به عنوان ورودی استفاده می شود عنصر ردیابی (مس)، هر دو در مورد کمبود مس در گیاهان از حیوانات (بیماری گاو نوبه خود چشم سفید برای مثال). به در پرورشی خوک ، آن است که به طور منظم در مکمل های معدنی در مواد غذایی استفاده می شود برای ترویج افزایش وزن است. این یک افزودنی غذایی مجاز در غذاهایی مانند تثبیت کننده رنگ و نگهدارنده مواد غذایی (E519) تعداد.

سولفات مس بی آب CuSO 4 است سفید (خاکستری) و آبی تبدیل می شود، در تماس با آب یا بخار آب در قالب از pentahydrate مس سولفات CuSO 4 5H 2 O این ویژگی باعث می شود آن را یک آزمایش از حضور آب در مایع است.

خطرات، آلودگی

سولفات مس یک محصول سمی است

  • مضر بلعیده شده است.
  • تحریک کننده برای چشم و پوست.
  • برای موجودات آبزی بسیار سمی است (به خصوص دریایی)
  • مسی که موسیقی را زیست تخریب پذیر است و می رود در خاک، به ویژه در پای شیب. آب یا باد فرسایش خاک می تواند تبدیل به یک منبع مهم انتقال آلودگی است .

مورد استفاده مزمن (سالانه)، می تواند عوارض جانبی را در میان مدت و بلند مدت را در محیط های آبی می شود .

این محصول با دقت به کار گرفته می شود، با استفاده از دستکش، ماسک و عینک برای هر بار استفاده است.
طبقه بندی: شیمی،

تاریخ : یکشنبه 14 آبان 1391 | 05:46 ب.ظ | نویسنده : امیرعلی میرسجادی | نظرات