تبلیغات
amirali mirsajadi - یون های فلزات سنگین (1)

کلرید جیوه (Hg2Cl2)

کلرید جیوه، نمک جیوه ساده با فرم Hg2Cl2 است. واکنش شرح داده شده herin برای تولید کلرید جیوه (HgCl2) به جای آن، که برای ساخت آمالگام مورد استفاده قرار می گیرد تصور می شد. اما معلوم است که کلرید جیوه کار می کند کاملا خوب آمالگام است و در نتیجه جایگزین خوبی است. Hg2Cl2 در الکل نامحلول است و تنها به مقدار کمی در آب قابل حل است، اما آن را هنوز هم به آلومینیوم کت مدیریت در sol'n از هر دو حلال است. پیشنهاد که Hg2Cl2 آمالگام در آب ملایم اسیدی است (PH 5-6) ساخته شده است، به دلیل آن است که حداقل تا حدی افزایش می دهد که حلالیت در آب و اسیدیته محلول است. ظاهرا حتی جیوه ساده در آب اسیدی می تواند کار کند، اما اتمی احساس می کند که این بسیار دشوار است برای اندازه گیری جیوه ساده و در نتیجه بدست آوردن نتایج مشابه. این واکنش فوق العاده آسان است و تنها چند ساعت طول می کشد  .


از طرف دیگر، کلرید جیوه است کاملا به عنوان به عنوان HgCl2 خطرناک نیست. که خاصیت نامحلولی و ماندگاری آن را دشوار می سازد برای بدن خود را به جذب، مرک حتی می گوید که در صورت مصرف یک ملین شور باید اداره برای جلوگیری از مسمومیت با جیوه، سعی کنید که با HgCl2! (شوخی، که سعی نمی کند). Hg2Cl2 پودر سفید رنگ، بی بو، بی مزه است. محافظت از آن را از نور خورشید و یا آن را به آرامی به HgCl2 و جیوه تنزل. Hg2Cl2 sublimes 400-500C بدون ذوب شدن است. لطفا توجه داشته باشید که هر گونه راه حل جیوه باید در نظر گرفته شود بسیار خطرناک و سمی می شود و به کار گرفته استفاده از دستکش vynal با مراقبت شدید.

خواهیم ساخت Hg2Cl2 امروز با عبور گاز کلر بر جیوه عنصری در دمای اتاق و فشار است. شما جیوه عنصری از ترموستات یا دماسنج های قدیمی نیاز دارند، و muriatic اسید (31.5٪ هیدروکلراید)، سدیم و هیپوکلریت sol'n (Clorox هم میهن | Hammihan Forum). اتمی نشان داده است که به نسبت 2:1 از سفید کننده اسید است در مورد حق و یا شما می توانید از کلر مایع (مواد قوی تر) استفاده از فروشگاه استخر اسید در 01:01 برو. گاز کلر گاز سبز تند و زننده است که شما را بیرون از آزمایشگاه به مقدار بسیار کوچک است و خورنده است که در زمان آن خواهد شد فولاد را به گرد و غبار تبدیل شده است. شما هر گونه نشت در تنظیمات خود را برای گاز به فرار می خواهم نیست! 200ml اسید و 400ml از سفید کننده شما دقیقه 15-20 از گاز است که باید آن را برای شما انجام دهد. در راه اندازی ایده آل، شما سدیم Hypochorite میگذرد sol'n از قیف علاوه بر این به یک فلاسک با اسید خود را پر و تکان دهنده دور. اگر شما تکان دهنده MAG ندارد و سپس شما باید به چرخش فلاسک گاهی اوقات برای به دست آوردن همه چیز را به واکنش نشان می دهند. لوله منجر گاز خود را به دیگری که در آن حباب را از طریق آب برای تمیز کردن گاز و پس از آن دیگر پر شده با CaCl2 به آن را خشک و سپس خود را به دیگری که در آن جیوه منتظر. تجربه فیزیک هسته این است که آب و خشک کردن، واقعا لازم نیست به دلیل چندان دیگری با جیوه واکنش نشان می دهند و از سال Hg2Cl2 است واقعا H2O محلول یا nightmarishly خطرناک است که خشک کردن گاز است بزرگ یا نیست. اما هشدار داده می شود! بهترین راه برای رفتن است تمیز و خشک است. اگر شما استفاده از آب برای تمیز کردن گاز می شود آگاه باشید که برای چند دقیقه آن را جذب گاز خود را تا زمانی که آن را اشباع می شود و اجازه می دهد تا آن را از طریق عبور کند، بیمار است. هنگامی که گاز سبز ضربه جیوه که شما از آن SE حق دور: سریع شما را در حال حرکت، T2 به دنبال لکه خاکستری کسل کننده تیره به فورا به نوبه خود و کم کردن سرعت یا یخ زده را به طور کامل است. این یک لایه سخت از تشکیل Hg2Cl2 در خارج از جیوه، محافظت از آن را از گاز در اطراف آن است. شما بیش از حد بالا انتخاب کنید فلاسک و لرزش که کودک برای شکستن از جیوه در داخل و گسترش آن در سراسر فلاسک پس از آن می توانید واکنش نشان می دهند، انتظار می رود بسیاری از این انجام می شود.

و سعی کنید به استفاده از تنها جیوه بسیار به شما فکر می کنم کت فلاسک شما و یا شما زمان سخت شدن آن همه را به واکنش نشان می دهند. در این نقطه اتمی باید به این نکته اشاره چه خوب آن است که به استفاده از لوله های جراحی برای این واکنش به جای منظم لوله CHEM. لوله جراحی بسیار انعطاف پذیر است و به شما اجازه می دهد تا واقعا انتخاب کردن و تکان دادن که فلاسک بدون کشیدن راه اندازی خود را از هم جدا است. هنگامی که شما که این گسترش در سراسر آن احتمالا خاکستری تیره با رنگ سفید در هر راهنمایی. اگر شما می توانید ببینید که ظرف پر از گاز کلر سبز است و سپس شما می توانید این گاز در حال حاضر متوقف و منتظر است. شما باید برای جیوه واکنش نشان می دهند صبر کنید، شما باید انجام شود زمانی که آن را تقریبا به طور کامل سفید و حتی به نظر می رسد واکنش نشان داده از زیر. شما احتمالا هرگز آن را 100٪ واکنش نشان داد مگر اینکه ظرف شما را از نصب (نفس خود را نگه دارید) و با استفاده از یک کاردک مخصوص پهن کردن و مالیدن مرهم روی پارچه و زخم و غیره به «خراش» در اطراف وجود دارد و شکستن هر گونه توده باقی مانده و تکه های unreacted. این درست است به خصوص اگر شما بیش از حد برای استفاده از جیوه فلاسک اندازه شما با استفاده از. هنگامی که به پایان رسید شما می توانید آن کاردک مخصوص پهن کردن و مالیدن مرهم روی پارچه و زخم و غیره به قراضه از همه شما می توانید قرار داده و آن را در یک ظرف مناسب استفاده کنید. سپس مقداری آب در ظرف و چرخش پور که کودک برای بلند کردن دیوارهای فلاسک Hg2Cl2 باقی مانده و به سرعت آن را در یک ظرف پیرکس بریزید. وقتی که آب تبخیر شما می توانید بقیه از Hg2Cl2 شما را به ظرف خود را حرکت شبیه چمچه زنی.

توسط AtomicDog
طبقه بندی: شیمی،

تاریخ : یکشنبه 14 آبان 1391 | 05:43 ب.ظ | نویسنده : امیرعلی میرسجادی | نظرات